IndeksFAQSzukajRejestracjaZaloguj

Share | 
 

 Regulamin Ogólny Forum

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
Instytut Durmstrang
Mistrz Gry

avatar

Czystość krwi : krystaliczna
Liczba postów : 493

PisanieTemat: Regulamin Ogólny Forum   Sob 6 Paź - 18:57

1.Zasady ogólne:
1.1. Instytut Durmstrang to gra typu play by forum z elementami role play game na podstawie serii książek J.K. Rowling.
1.2. Wszelkie treści i grafiki zamieszczane przez administrację i użytkowników są chronione prawem autorskim. Nie kopiuj bez otrzymania zgody autora!
1.3. Każdy użytkownik jest zobowiązany do przestrzegania regulaminu.
1.4. Administracja zastrzega sobie prawa do wprowadzania zmian w regulaminie, ale o każdej poprawce ma obowiązek informować użytkowników.
1.5.1 Na forum obowiązuje kultura słowa. Nie używaj wulgarnych słów, nie obrażaj i nie poruszaj osobistych, prywatnych konfliktów z innymi użytkownikami na chatboxie.
1.5.2 Wyjątek dotyczy gry fabularnej, lecz obowiązkiem jest uzgodnienie ze współgraczem, czy zgadza się na taki wątek.
1.6. Na każdy rodzaj postu jest odpowiedni dział. Reklamy należy umieszczać w PARTNERSTWIE.
1.7. Na forum PBF piszemy w formie opowiadania tworzonego wraz z innymi użytkownikami, więc pamiętaj o zasadach pisowni i poprawnej interpunkcji i aby posty fabularne składały się z kilku zdań, w których zawarte będą treściwe informacje o prowadzonej rozgrywce.
a) Administracja zastrzega sobie możliwość zwrócenia uwagi użytkownikowi lub ukaranie go, gdy będzie pisał niepoprawnie lub zbyt krótko.
b) Użytkownik może prowadzić narrację w 3. os. lub w 1. l. pojedynczej, chociaż administracja zaleca pierwszą opcję.
1.8. W miarę możliwości używaj opcji edycji własnych postów.
1.9. Nie wolno używać emotikon w Karcie Postaci i w postach fabularnych.
1.10. Przed rejestracją dobrze się zastanów czy będziesz aktywnym graczem.
1.11. Jeśli ostrzeżenia administracji nie poskutkują i użytkownik stale będzie łamał regulamin, wówczas bez ostrzeżenia może dostać ban kilku godzinny/dniowy na chatbox'a lub forum. W ostateczności nigdy więcej nie będzie mile widziany na forum.2. Rejestracja i rozgrywka:
2.1. Nazwa użytkownika powinna składać się z imienia i nazwiska postaci zgodnie z realiami gry. Pamiętaj, że do Instytutu Durmstrangu są przyjmowani uczniowie jedynie ze Środkowo-Wschodniej Europy. W innych wypadkach musisz wyjaśnić sytuację w Karcie Postaci.
2.2. Pamiętaj, że masz obowiązek dostosować się do nakazów i próśb administracji. Administratorzy mają zawsze rację, a jak nie mają, to przeczytaj to zdanie jeszcze raz od początku..
2.3. Obowiązkowy awatar (emblemat) ma mieć wymiary 200 na 320px.
a) Postać na zdjęciu powinna odpowiadać z wyglądu wiekowi postaci oraz klimatowi akcji, czyli nie posiada nowoczesnych sprzętów przy sobie, ani nie jest to zdjęcie gwiazdy na czerwonym dywanie.
b) Emblemat postaci musi być zdjęciem prawdziwej osoby.
2.4. Na forum istnieją takie grupy jak uczniowie (Zemes, Gaisa, Uguns, Udens, Omega), Kadra (nauczyciele szkoły), Czarodzieje (lista zawodów, Specjalne (np. Mistrz Gry)
2.5. Przed rozpoczęciem gry należy stworzyć Kartę Postaci oraz uzupełnić pola w profilu.
2.6. Grę fabularną można rozpocząć dopiero po zaakceptowaniu Karty Postaci przez administrację.
2.7. Przy rejestracji dostajesz wiadomość ze wskazówkami i zaleceniami. Skorzystaj z podanych linków.
2.8. Nie poganiaj administracji do zaakceptowania twojej postaci, gdyż ma na to dowolny okres czasu. Jednak nie martw się, zazwyczaj nie trwa to dłużej niż tydzień.
2.9. Jeśli masz jakieś problemy zawsze możesz napisać wiadomość prywatną do jednego z adminów. Ewentualnie możesz poprosić o pomoc innych użytkowników. Jednak nim zaczniesz zadawać pytania, przeczytaj dobrze regulamin i wskazówki.
2.10. Na forum obowiązuje bilokacja (postać może przebywać w dwóch miejscach z uwzględnieniem innego czasu akcji).
2.11. Eventy grupowe i lekcje zawsze mają pierwszeństwo przed twoimi prywatnymi sesjami.
2.12. Możesz posiadać dwie postacie. Stworzenie każdej następnej wymaga zgody administracji, której wynik zależy od twojej aktywności na forum.
2.13. Masz obowiązek umieścić informacje o swoich innych kontach w profilu, jeśli je posiadasz. Karą za niedostosowanie się może być usunięcie najnowszej postaci.
2.14. Mistrz gry może ingerować w sesje, tworzyć eventy oraz organizować sesje użytkowników, którzy o to proszą lub nie mogą znaleźć współgracza. Twoja rejestracja jest zgodą również na losowe wydarzenia organizowane przez Mistrza Gry.
2.15. Jeśli jesteś zainteresowany etatem jako Mistrz Gry możesz się o to starać u administracji.
2.16. Treści pornograficzne są zabronione. Do tego forum mają dostęp także dzieci!
A) Chodzi nam tutaj dokładnie o to, że nie życzymy sobie opisów stosunków seksualnych. Może to pozostać w domyśle, np. "Chłopak obudził się obok nagiej dziewczyny..."). Pamiętajcie, że uczniowie i nauczyciele mają zakaz na bardzo intymny kontakt fizyczny. Wszelkie czułości względem siebie mogą skutkować karami w fabule.
B) W świecie gry nie jest akceptowany homoseksualizm. Każde ujawnienie swojej orientacji skutkuje karami w fabule.
2.17. W dziale "Offtopic" prowadzone są zabawy. Każdy użytkownik może jakąś założyć.3. Świat fabularny:
3.1. Akcja forum rozgrywa się w 1981 roku tuż po zniknięciu Lorda Voldemorta.
3.2. Pamiętaj, że na forum użytkownicy są kreatorami świata fabularnego, więc nie należy skupiać się na przyszłych wydarzeniach.

3.3. Uczniowie
3.3.1. Uczniowie muszą przestrzegać regulamin szkolny.
3.3.2. Nauka trwa 7 lat. W Durmstrangu uczniowie rozpoczynają naukę w wieku 13 lat, a kończą wraz z 20 rokiem życia.
3.3.3. Wszyscy uczniowie mają obowiązek uczestniczenia w lekcjach.
a) Pierwszoklasiści uczą się latania na miotle i zasad pojedynkowania się.
b) Każdy uczeń ma obowiązek uczęszczać na co najmniej 4 zajęcia lekcyjne spośród: zaklęć i uroków, czarnej magii, obrony przed czarną magią, ziołolecznictwo, eliksiry, transmutacja, historia magii, sprawność fizyczna. Plus co najmniej jeden przedmiot dodatkowy spośród: numerologii, starożytnych run, astronomii, opieki nad magicznymi stworzeniami. Nie ma ograniczonej liczby wybranych przedmiotów.
c) Wybrani szósto- i siódmoklasiści uczęszczają na podstawy oklumencji i leglimencji. Ponieważ użytkownicy nie mogą na początku gry wybierać tych zdolności mogą próbować zapisać się na nie w specjalnym temacie w ciągu gry.
3.3.4.Poza lekcjami uczniowie mogą swobodnie wychodzić na teren szkoły oraz wypływać na pobliskie wysepki.
3.3.5. Każdy uczeń może posiadać tylko jedną genetykę. Zasady jej zdobycia są opisane w odpowiednim temacie.
3.3.6. Uczniowie od IV roku nauki mogą zostać komanderami, ale twoja postać nie może wówczas należeć do drużyny quidditcha.
3.3.7. Na czas ferii zimowych uczniowie mogą zostać na terenie szkoły.
3.3.8. Na czas wakacji wszyscy uczniowie są zobowiązani do opuszczenia Instytutu.
3.3.9. Uczniów nie obowiązują limity wydatków, ale każdy powinien robić zakupy w miarę zgodny sposób do swojej klasy społecznej.
3.3.10. Uczniowie mają obowiązek zaliczania przedmiotów w postaci zadań domowych, sprawdzianów i egzaminów na koniec roku. W pierwszych dwóch przypadkach nauczyciele sami ustalają sposób oceniania. Każda ocena zostaje przeliczona na punkty aktywności, które można wymienić na udoskonalenie statystyk. Oceny z egzaminów są losowane kostkami.
3.3.11. Oceny końcowe z egzaminów i przedmiotów będą brane pod uwagę, gdy gracz będzie starał się o posadę jako dorosły czarodziej.
3.3.12. Zasady quidditcha i pojedynków są opisane w odpowiednich tematach.


3.4. Dorośli czarodzieje
3.4.1. Nauczycielami mogą zostać dorośli po 25 roku życia.
3.4.2. Każdy profesor jest zobowiązany do przeprowadzenia co najmniej 2 lekcji w ciągu miesiąca.
3.4.3. Na wyższych stanowiskach dorośli powinni mieć co najmniej 35 lat. W innych wypadkach będzie brana pod uwagę ciekawa Karta Postaci.
3.4.4. Zaraz po zakończeniu nauki każdy uczeń ma możliwość aplikowania na jedną z dostępnych posad pracowników (zostaje asystentem). Z czasem mają prawo do awansowania, za co będzie odpowiedzialny Mistrz Gry.
3.4.5. Dorosłych nie obowiązują limity wydatków, ale każdy powinien robić zakupy w miarę zgodny sposób do swojej klasy społecznej.


Życzymy miłej rozgrywki!
Powrót do góry Go down
 

Regulamin Ogólny Forum

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Instytut Durmstrang :: Organizacja :: KOMPENDIUM WIEDZY :: Zasady-