IndeksFAQSzukajRejestracjaZaloguj

Share | 
 

 Tradycje

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
Instytut Durmstrang
Mistrz Gry

avatar

Czystość krwi : krystaliczna
Liczba postów : 493

PisanieTemat: Tradycje   Nie 15 Cze - 18:24

DZIADY
(31.10)

    Noc Duchów lub Halloween jest najhuczniej obchodzona na Wyspach Brytyjskich, gdyż tam wywodzi się z pogańskiego święta zmarłych i nadchodzącej zimy. Na wschodzie tradycja jest zwana jako Dziady, jednak ponieważ w Durmstrangu przebywają ludzie różnych narodowości, uczniowie zwykli mówić na to Noc Duchów. Tego dnia następuje wielka uczta, podczas której symbolicznie należy karmić i poić utrapione dusze. Pod koniec pierwszaki są odprowadzane w pochodzie do swoich namiotów na błoniach, gdzie nastąpi ich przydział do drużyn. Chociaż zmarli nie powstają z grobów, ani nie pojawiają się przeklęte duchy, to tej nocy wszelkie stworzenia z Szepczącego Lasu stają się bardzo aktywne. Nagle śmiało wychodzą na błonia i czerpią przyjemność ze straszenia nowych uczniów.


YULE
(22.12 -3.01)

    Jest to najważniejsze święto w ciągu roku. Obchodzone jest przez dwanaście dni w okolicach dwudziestego czwartego grudnia. Jest to czas odnowy, ukazujący nam, że po nocy zawsze przychodzi dzień. Święto ma swoje korzenie w święcie pogańskim. Yule przypomina swoją rangą chrześcijańskie Boże Narodzenie. Wtedy to ludzie spotykają się ze sobą przy stole uginającym się od różnych potraw i napitków, a przede wszystkim wybaczają sobie przykrości wyrządzone od ostatniego święta. Po kolacji odbywają się wróżby. Tradycja głosi, że w trakcie Yule najłatwiej jest zajrzeć w przyszłość. Na ten czas uczniowie Durmstrangu opuszczają mury zamków.


JARE GODY
(21.03)

    Święto związane z Odnalezieniem Lata i Dożynkami. Zaczyna się 21 marca spaleniem lub utopieniem słomianej kukły - Marzanny. Odnalezienie Lata przypominać może Wielkanoc, spowodowane jest to symbolami płodności, urodzaju i odrodzenia, którymi są jajka i zając. Na ten czas w Durmstrangu trwają liczne zajęcia na dworze i gry sprawnościowe, chociaż temperatura temu nie sprzyja.NOC KUPAŁY(21-22.06)

    Święto ognia, wody, słońca i księżyca, urodzaju, płodności, radości i miłości, a przede wszystkim powitanie lata. W państwach bałkańskich to święto jest jednym z najbardziej popularnych i w zależności od kraju trwa w różne dni drugiej połowy czerwca. W Durmstrangu Nocą Kupały kończą się wszystkie egzaminy końcoworoczne, a uczniowie przygotowują się do wakacji. Tej nocy panuje całkowite rozluźnienie i nauczyciele przymykają oko na uczniów łamiących regulamin. Odbywa się radosna uczta (w zależności od pogody czasami na dworze przy ognisku), tańce, dziewczęta z Polski plotą wianki i biorą udział we wróżbach, chłopcy oczyszczają się przez skoki przez ogień i udział w grze, której celem jest odnalezienie symbolicznego Kwiatu Paproci.

[/list]
Powrót do góry Go down
 

Tradycje

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Instytut Durmstrang :: Organizacja :: KOMPENDIUM WIEDZY :: Informacje :: Fabularne-