IndeksFAQSzukajRejestracjaZaloguj

Share | 
 

 Jak napisać dobrą kartę postaci?

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
Instytut Durmstrang
Mistrz Gry

avatar

Czystość krwi : krystaliczna
Liczba postów : 493

PisanieTemat: Jak napisać dobrą kartę postaci?   Wto 12 Sie - 21:42

Imię/Imiona: Jeśli dorosły uczęszczał do Durmstrangu, to jego imię powinno, więc aby zachować klimat tego miejsca. Do wyboru są imiona: fińskie, estońskie, łotewskie, litewskie, polskie, słowackie, węgierskie, rumuńskie, serbskie, rosyjskie, ukraińskie, białoruskie i macedońskie.

Nazwisko: Jak i imię nie musi być związane z wschodnimi krajami, jeśli zgadza się ze szkołą do jakiej uczęszczała postać.

Czystość krwi: Durmstrang jest placówką, w której dużą wagę przywiązują do czystości krwi. Posiadający tutaj władzę tak jak uczniowie muszą pochodzić z rodzin o jak najmniejszym spokrewnieniu z mugolami, czyli powyżej 50%. Jednak w innych miejscach mogą pracować osoby o mniej czystej krwi, ale zawsze będą zajmować gorsze posady.

5%: rodzice - mugolak, mugolak
13%: rodzice - 1/4, mugolak
25%: rodzice - mugolak, półkrwi
35%: rodzice - 3/4, mugolak
38%: rodzice - 1/2, 1/4
50%: rodzice - 1 mugolak, 1 czystokrwisty albo 1/4 i 3/4
60%: rodzice - 3/4, 1/2
63%: rodzice - 1/4, czystokrwisty
75%: rodzice - 1 półkrwi, 1 czystokrwisty
85%: rodzice - 3/4, czystokrwisty
100%: czystość do 10 pokolenia

Data urodzenia: w tym miejscu należy podać datę urodzenia, która będzie wskazywać na wiek postaci.

Miejsce zamieszkania: Tutaj powinna się znaleźć miejscowość i kraj, które zamieszkuje postać podczas wakacji.

Była szkoła: może być dowolna wraz z domem lub drużyną

Doświadczenie zawodowe: to w ilu miejscach pracowała dana postać, co robiła w szkole (kluby, stowarzyszenia, itp.)

Zawód: należy wybrać z tej listy

OSOBOWOŚĆ
Jest to najważniejszy punkt całej - wszak to charakter definiuje postać, więc prosimy o napisanie więcej niż pięć czy dziesięć zdań. Chcemy poznać waszą postać. Zawrzyjcie tutaj wybijające się cechy waszej postaci: czy jest duszą towarzystwa, czy raczej woli stać z boku, a może na ogół jest nieśmiała, lecz w grupie swoich przyjaciół pokazuje swoje prawdziwe oblicze; jest mądra czy raczej ledwo zdaje egzaminy, tudzież jest inteligentna, lecz leniwa i radzi sobie dość przeciętnie... Może nadużywa w swoich wypowiedziach jakichś zwrotów, bądź kiedy kłamie czy się denerwuje, np. obgryza paznokcie, a kiedy jest zła tupie nóżką, tudzież ma zwyczaj mówienia bardzo szybko (przez co trudno ją zrozumieć) i ekspresyjnie przy tym gestykulując - wspomnijcie o tym wszystkim właśnie w tym punkcie. Napiszcie, czym się interesuje, co lubi, o jej hobby, a także... Generalnie tutaj możecie zawrzeć o Waszej postaci, cokolwiek chcecie czy pragniecie. Przedstawcie nam ją tak, jak wy widzicie ją w Waszej głowie.

PREZENCJA
Zawrzyjcie tu krótki opis wyglądu zewnętrznego Waszej postaci. Nie ograniczajcie się jedynie do wymienienia koloru włosów, oczu czy też napisania, że jest wysoka i szczupła. Nie, wspomnijcie także o tym jak się porusza, że jej/jego usta wyginają się w ironicznym uśmiechu oraz chociażby ma zwyczaj szybkiego mówienia, przez co często trudno ją zrozumieć. Można napisać także w tym punkcie o tym, że kiedy jest zła tupie nóżką, a kiedy się stresuje obgryza paznokcie. Poza tym nie zapominajcie, że ten opis ma odzwierciedlać Wasz avatar, więc jeśli piszecie, że ma niebieskie oczy, to niech na zdjęciu niech nie ma brązowych.

GENEALOGIA
To miejsce powinno zostać poświęcone opisowi członków rodziny Waszej postaci. Wystarczy wspomnieć tylko tych najbliższych - mamę, tatę oraz rodzeństwo, jednakże jeśli wykreowaliście osobę, w której życiu ważną rolę odegrała babcia czy dziadek - miło by było gdyby ich krótki opis został tutaj także zawarty. Co należy o nich napisać? Oczywiście imiona wraz z nazwiskami poszczególnych osób, wiek, czym się zajmują oraz relacja łącząca ich z stworzoną przez Was postacią. Mile widziane będzie wspomnienie o stosunku rodziny do Czarnego Pana czy też systemie wartości.

HISTORIA POSTACI
Przeszłość. Co się wydarzyło ważnego w życiu Waszej postaci do dnia dzisiejszego. Nic? Nie lubicie robić dramatów? Miała spokojne życie? No, więc co mam tu opisać? Po kolei pisać o tym jak z zygoty stała się zarodkiem, a następnie płodem... jak jej ciałko zmieniało się z czegoś nie przypominającego człowieka w ludzką istotę? A może wcisnąć tu na siłę jak to też rodzice mojej postaci się poznali? Nie, nie o to chodzi. Nie musi się tu znaleźć esej na pół strony. Wystarczy kilka zdań. Zacząć możecie, gdzie i kiedy się narodziła oraz że została nazwana tak i tak. Potem krótko opiszcie jakie realia panowały w jej rodzinie i jak była wychowywana - rodzice pozwalali jej na wszystko, tudzież też dorastała otoczona żelaznymi zasadami babci czy rodziców. Można też wspomnieć o tym jak po raz pierwszy wsiadła na miotłę (jeśli na przykład marzy o karierze zawodnika quidditcha) albo też kiedy zrobiła swój pierwszy "niewinny" żart. Naprawdę da się spokojnie coś ciekawego wymyślić, by nie było tu pusto, ale jednocześnie by nie pisać nic na siłę.


WIZERUNEK: Imię i nazwisko osoby, której wizerunek użyczamy. W przypadku, jeśli jest to ktoś nieznany, należy napisać to i wkleić jakiś link do galerii autora.
Powrót do góry Go down
 

Jak napisać dobrą kartę postaci?

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

 Similar topics

-
» Jak stworzyć dobrą kartę postaci?

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Instytut Durmstrang :: Organizacja :: KARTY POSTACI :: Czarodzieje-