IndeksFAQSzukajRejestracjaZaloguj

Share | 
 

 Podręcznik do transmutacji

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
Instytut Durmstrang
Mistrz Gry

avatar

Czystość krwi : krystaliczna
Liczba postów : 493

PisanieTemat: Podręcznik do transmutacji   Wto 19 Sie - 16:42

ROZDZIAŁ 1 - Teoria Transmutacji

1.1. "Być albo nie być" transmutacji
O samym pojęciu, o jego składnikach i o rządzących się w niej prawach.
O tym czym jest i z czego się składa niezbędny przyrząd każdego czarodzieja.


Reguły na transmutację określają jej poprawną definicję. Istnieją tak owe dwie:
- transmutacja jest to zamiana jednego przedmiotu w drugi;
- nauka magiczna zajmująca się przemianami oraz zamianami przedmiotów żywych lub martwych.


Pojęcia, które obowiązują w transmutacji:
- Transmutant (subprodukt) - obiekt, który transmutujemy
- Wynik (produkt) transmutacji - obiekt, który uzyskujemy w wyniku procesu transmutacji

Transmutant w wyniku procesu transmutacji zmienia się w wynik transmutacji, czyli w rzecz, którą chcemy uzyskać.Prawa transmutacji:

I prawo Cristoffa:
„Transmutacja jest tym bardziej złożona, im bardziej złożony jest subprodukt i produkt transmutacji.”
II prawo Cristoffa:
„Wszystko na świecie jest materią, więc można to poddać przemianie transmutacyjnej. Jedyną rzeczą, której nie można transmutować jest próżnia kosmiczna.”
I prawo Gampa:
„Przetransmutować można każde ciało stałe, ciecz i gaz znajdujące się w przestrzeni.”
II prawo Gampa:
„Każdy obiekt można dowolnie przemieniać, zwiększać ilość, powiększać.”

Wyjątki:
- Nie można z niczego stworzyć jedzenia, można powiększać jego ilość, jeżeli już jakieś mamy. Nie można również przetransmutować istniejącą żywność w inną (nie dotyczy składników, np. warzyw i owoców).
- Nie można transmutować pieniędzy.
- Nie można transmutować metali szlachetnych.
- W próżni transmutacja jest niemożliwa.
- Obiekt raz przetransmutowany, nie może ulec ponownej transmutacji.


Zasady na udaną transmutację, które musisz zapamiętać:
- skupienie się na danej rzeczy
- używanie znanych zaklęć
- posiadanie sprawnej różdżki


1.2. Transfiguracja

Transfiguracja jest to zamiana jednej z cech przedmiotu (kolor, zapach, kształt itp. ) w inną . Doświadczony czarodziej jest w stanie zmienić 2 i więcej cech przedmiotu na raz.

Przykład:
Transfiguracja 1 cechy:
Pomarańcz w procesie transfiguracji zmienia kolor z pomarańczowego na żółty - Flavescens
Transfiguracja 2 cech:
Prostokątny, żółty pergamin w procesie zmienia się w okrągły, niebieski pergamin. - Per caerula


1.3. Co to jest różdżka?

Różdżka jest to podłużny kawałek drewna o określonej długości, mający magiczne właściwości.
Różdżka składa się z podstawowych cech:
- długość - mierzona w calach (od 8 cali do 16 cali);
- drewno, z jakiego jest wykonana: np. ostrokrzew, cis, dąb, grab, brzoza, klon, akacja itp.
- rdzeń – niezbędny magiczny element różdżki, który daje jej odpowiednie właściwości (np. włos wili, pióro feniksa). Różdżki mogą być dobre w wielu konkretnych dziedzinach magii.

Kto wytwarza różdżki ?
Pan Olivander - wytwórca różdżek, który zaopatrza w nie Europę północną, środkową i zachodnią. Rodzina Olivanderów tworzy różdżki od 328 roku p.n.e.

Pan Gregorowicz - bułgarski wytwórca różdżek, który zaopatrza w nie Europę południową i wschodnią. Rodzina Gregorowiczów tworzy różdżki od 284 roku p.n.e.


1.4. Animalizacja
O tym kim jest animag i jakimi prawami rządzi się animalizacja.

Podstawowe pojęcia z zakresu:
Animizacja - jest to zamiana człowieka w zwierzę. Proces złożony. Sklasyfikujemy go jako odłam żywy, transmutacja naturalna organiczna.
Animag - osoba posiadająca legalną licencję na animizację; człowiek zamieniony w zwierzę.
Dysanimizacja- przeciwieństwo animizacji. Jest to zamiana animaga w człowieka. Dysanimizację można podzielić na 2 rodzaje:
- dysanimizacja homomorficzna- jest to dobrowolna i samodzielna zamiana z powrotem w człowieka
- dysanimizacja przez tortury- jest to bolesna i nieprzyjemna zamiana, niedobrowolna i niesamodzielna. Można to uczynić zaklęciem Torverto Transmutative.

Animagiem może zostać osoba, która uzyskała pozwolenie od Ministerstwa Magii na naukę tej trudnej sztuki magicznej. Każdy kandydat jest sprawdzany pod względem zdolności magicznych, przeszłości i historii rodziny.


1.5. Metamorfomagia
Czym jest i dlaczego jest tak rzadko spotykana.

Metamorfomagia to dziedzina magii, polegająca na zmianie wyglądu czarodzieja w dowolnym czasie i miejscu bez użycia przyrządów (nożyczek, skalpela, różdżki itp.). Jest to trudna, jednak łatwiejsza od animizacji sztuka zmiany wyglądu. Wykonuje się ją (podobnie jak animizacje) bez różdżki. Czarodziejów, którzy posiadają zdolność metamorfomagii nazywa się metamorfomagami. Metamorfomagii nie można się nauczyć, trzeba się urodzić z tą sztuką. Dlatego na świecie jest tak mało metamorfomagów.
Metamorfomag jest to czarodziej, który umie zmieniać swój wygląd. Jeżeli metamorfomag chce zmienić swój wygląd, najpierw myśli o rzeczy, którą chce zmienić (np. włosy) i na jaki kolor i jak długie mają być włosy. Wtedy zachodzi reakcja, komórki pierwotnego koloru włosów „umierają”, a zastępują je komórki nowego koloru. Jeżeli chcemy wydłużyć włosy, to komórki włosów wydłużają się i „rodzą się” nowe. Jeżeli chcemy zmienić kształt np. nosa, to komórki nosowe zmieniają swój kształt w taki sposób, aby zmienić kształt nosa na taki, jaki chce czarodziej.


1.6. Podział transmutacji

Podział transmutacji jest po to żeby odróżnić odłamy transmutacji od siebie. Wyróżniamy 4 kategorię:
- transmutacja martwa - zamiana CZEGOŚ NIEŻYJĄCEGO, w coś MARTWE, np. długopis w pióro;
- transmutacja pół-żywa - zamiana KOGOŚ lub CZEGOŚ ŻYJĄCEGO w coś NIEŻYJĄCEGO, np. ptaka w kamień. Jest to bardzo trudny zakres transmutacji;
- transmutacja żywa - polega na przemianie KOGOŚ lub CZEGOŚ ŻYWEGO w coś ŻYJĄCEGO, np. muchę w pająka,
- transmutacja psychiczna - to najbardziej złożony i skomplikowany rodzaj transmutacji. Zwykle używają go animagowie, aby zamienić siebie w zwierzę. Jednak wykonują ją także czarodzieje, którzy bez pomocy różdżki potrafią transmutować jakaś rzecz w coś innego używają transmutacji psychicznej. Transmutacja psychiczna polega na wyczyszczeniu umysłu z WSZYSTKICH innych myśli i skupieniu się na tym, CO i W CO transmutujesz


1.7. Rodzaje transmutacji

Istnieje wiele różnych rodzajów transmutacji. Poniżej wymieniono tylko podstawowe i najczęściej spotykane
a) naturalna (jednorzeczowa) - jest to po prostu zamiana jednej rzeczy w drugą (też pojedynczą) lub osoby, można tu zaliczyć animizację oraz inne proste transmutacje, np. zamiana piłki tenisowej w pomarańcz;

b) politransmutacja - jest to zamiana wielu identycznych przedmiotów w taką samą ilość innych również identycznych do siebie przedmiotów. Wyróżniamy pięć stopni politransmutacji:
- stopień I: zamiana od 2-10 przedmiotów
- stopień II - zamiana od 11-100 przedmiotów
- stopień III - zamiana od 101-1000 przedmiotów
- stopień IV - zamiana od 1001-10000 przedmiotów
- stopień V - zamiana 10001 i więcej przedmiotów

c) transmutacja podwójna (zwiększająca międzyrzeczowa) - wydawałoby się, że powinna być łatwiejsza od politransmutacji, ale nie jest. A dlatego, że polega ona na zamianie dwóch innych przedmiotów w dwa inne (naraz). Bywa, że transmutacja podwójna jest łatwiejsza (np. zmiana rękawiczek w skarpetki - dwa inne przedmioty: rękawiczka na prawą rękę, rękawiczka na lewą rękę; zamieniają się w dwa inne przedmioty: skarpetkę na lewą nogę, skarpetkę na prawą nogę).

d) transmutacja zwiększająca - dosyć trudny rodzaj transmutacji. Do niej używamy zaklęcia powiększającego, lecz należy pamiętać o bardzo dużym skupieniu w trakcie transmutacji.
e) transmutacja pomnażająca - trudny rodzaj transmutacji. Skupiamy się na zamianie danej rzeczy w coś innego, jednocześnie myśląc o większej ilości zamienionego produktu. Okropnie trudne, ale do opanowania.

f) transmutacja scalająca - najtrudniejszy dotychczas wymyślony rodzaj transmutacji. Zamienia określoną liczbę przedmiotów, np. 8 w liczbę 2 lub 4 razy mniejszą. Jak można wywnioskować, że ten rodzaj transmutacji nie można wykonać na wszystkich liczbach przedmiotów. Warto dodać, że tą transmutację można wykonać na tych samych przedmiotach, np. 4 krzesła w 1 krzesło. Regułka na transmutację scalającą międzyrzeczową leży zamknięta w sejfie Departamentu Tajemnic, gdyż można by było ją wykorzystać do czarnomagicznych celów.

g) transmutacja organiczna - jest to zamiana rośliny w roślinę lub zwierzęcia w zwierzę. W transmutacji organicznej wyróżnia się dwa jej rodzaje:
- roślinną,
- zwierzęcą
- ludzką


1.8. Szybkość transmutacji

Statusem transmutacji możemy nazwać przemianę przedmiotu która zaszła w przeciągu od kilku setnych sekundy do maksymalnie 10 sekund. Zamiany powyżej 10 sekund można nazwać przemianami transmutacyjnopodobnymi. Transmutację podzielono na 5 stopni.
- transmutację wolną (od 10s do 5s)
- transmutację pół-wolną (od 4,9s do 2s)
- transmutację średnią (od 1,9s do 1s)
- transmutację szybką (od 0,9s do 0,5s)
- transmutację natychmiastową (przemiana zajmuje mniej niż 49 setne sekundy [0,49s])


1.9. Transmutacja natychmiastowa

Jest to stopień transmutacji, której celem jest natychmiastowe jej użycie w sytuacjach kiedy jest to wymagane. Przykłady oparte na zaklęciach transmutacyjnych :
a) zaklęcia domowe
b) natychmiastowy atak
c) natychmiastowa obrona
d) pojedynki
e) przemiany

Należy pamiętać, że transmutacja natychmiastowa jest tylko jednym ze stopni transmutacji.


1.10. Transmutacja niewerbalna

Transmutacja niewerbalna (cicha) zalicza się do stopni transmutacji wolnej i pół-wolnej. Jest odrębną dziedziną naszej transmutacji, inną dziedziną nauki. Transmutacja niewerbalna to taka , w której nie można wypowiedzieć słów trzeba się mocno skupić. Nie można zamykać oczu, ponieważ przez pomyłkę można zamienić kolegę w kamień. Dlaczego jest trudna? Odpowiedź wynika z logiki. Słowa musimy zastąpić skupieniem, myślami.

Przeciwieństwem transmutacji niewerbalnej jest transmutacja werbalna/słowna (z użyciem słów).


1.11. Transmutacja organiczna

Transmutacja organiczna jest to zamiana rośliny w roślinę lub zwierzęcia w zwierzę.W transmutacji organicznej wyróżnia się dwa jej rodzaje:
a) roślinną,
b ) zwierzęcą
c) ludzką

Transmutacja organiczna roślinna jest prostsza od zwierzęcej, ale do jej wyćwiczenia potrzeba sporo czasu. Na początku należy zająć się zamianą małych roślin, najlepiej z tego samego gatunku, a dopiero potem brać się za zamianę większych roślin (w tym drzew) lub do transmutacji międzygatunkowej. Powinniśmy najpierw wiedzieć kilka rzeczy na temat tego, w co chcemy zamienić naszą roślinę (nazwę rośliny, kształt, zapach, smak - nie zawsze, skład chemiczny). Skład chemiczny jest ważny tylko na początku. Jeżeli wyćwiczymy się w transmutacji organicznej znajomość składu chemicznego nie będzie nam potrzebna. Roślina, która powstała poprzez transmutowanie nie ma takich samych magicznych właściwości, jakie posiada wyhodowana, znaleziona lub kupiona. Transmutacja zwierzęca jest transmutacją jednego zwierzęcia w drugi. Czym zatem jest transmutacja ludzka? Przecież ludzie to zwierzęta? Transmutacją ludzką nie nazywamy zamianę jednego człowieka w innego, lecz zmianę cechy pewnej części naszego ciała, np. zmiana koloru brwi. Jest transmutacją dość łatwą, gdyż trzeba być naprawdę wybitnie głupi, aby zrobić sobie krzywdę zaklęciami transmutacji ludzkiej. 99,9% nieudanych zaklęć transmutacji ludzkiej, a właściwie jej skutki, da się usunąć, zniwelować łatwym zaklęciem FINITE INCANTATEM. W gorszych przypadkach eliksirem. Nie można za pomącą zaklęcia zmienić całkowity wygląd człowieka.


1.12. Transmutacja scalająca

Transmutacja scalająca jest stosunkowo nowym rodzajem. Odkrytym przez zespół Wiedeński Instytut Transmutacji im. Albusa Dumbledore'a. Podstawowe wiadomości są zamieszczone wyżej przy rodzajach transmutacji. Podział:
a) przez 2;
b) przez 4.

Ciekawostka:
Dlaczego nie udostępniono regułki transmutacji międzyrzeczowej?
Ponieważ mogło, by służyć, do masowych zamian ludzi, np. w kamienie.
ROZDZIAŁ 2 - Historia Transmutacji
O tym jak to się stało, że mamy współczesną transmutację.

2.1. Początki
Od wieku IX do wieku XII n.e. trwała tzw. Epoka Rozkwitu Magii (Czarodziejstwa), ponieważ w tym okresie żyło 5 największych czarodziejów wszechczasów:
- Merlin - zwany do dziś dnia Księciem Magów,
- czterech założycieli Hogwartu: Godryk Gryffindor, Helga Hufflepuff, Rowena Ravenclaw i Salazar Slytherin.
W latach 600- 850 n.e. czarodzieje wstydzili się magii i jak prowadzili proste życie mugoli. W czasach Rozkwitu przebiegał jednak proces wprost odwrotny. Liczba czarodziejów znacznie się zwiększyła. W tym okresie powstał Hogwart oraz wiele Wydziałów w Ministerstwie Magii. Powstawało wiele różnych terminów magicznych m.in. transmutacja, co rozwijało naukę.

Wg dokumentów odnalezionych w Departamencie Tajemnic oraz listów odnalezionych w podziemiach Manchesterskiej Katedry, możemy stwierdzić, że ludzie za transmutację uważali dzisiejsze: przeciwzaklęcia, zaklęcia obronne, zaklęcia powodujące zmianę zachowania, lokacji, koloru i jakiejkolwiek z cech. Z tego okresu pozostała bardzo ważna zasada :

„KAŻDE ZAKLĘCIE MA W SOBIE CZĄSTKĘ TRANSMUTACJI”
2.2. Czarownica Kirke
Żyła w XVI wieku  w Grecji. Była bardzo potężną i bardzo okrutną czarownicą. Mieszkała w wielkim pałacu, którego umeblowanie stanowili przemienieni ludzie w rzeczy. Kirke transmutowała swoich gości w to, w co zechciała, np. Wielkiego czarodzieja Michała Sędzijowa zamieniła w ten właśnie pałac, w którym mieszkała, a czarodziejkę Mirandę zamieniła w szafę do swojej sypialni. Jednak gdy w 1568 roku odwiedził ją Averry Smitch i gdy dowiedział się, jakie okrucieństwa wyrządziła Kirke, podstępem zamienił szafę z powrotem w czarodziejkę Mirandę i oboje przetransmutowali Kirke w świnię. Kiedy to uczynili, czar transmutacji Kirke prysł. Wszyscy przybrali znów ludzką postać


2.3.Samuel DeLion i Tommy Nyer

Pan Samuel DeLion przyczynił się w transmutacji tym, że wraz z Tommy'm wynaleźli sposób przemieniania się w zwierzę. Opisali dokładny przebieg i sposób w wielu książkach. Dzięki nim świat poznał „animagów” oczywiście nie oni sami wymyślili tę nazwę, szybko owa wieść okrążyła świat, m.in. brukowce jak i ludzie postanowili nazwać ich animagami od „animal” i „mag”. Wkrótce jednak niektóre osoby zaczęły same eksperymentować i bez pomocy książek czy specjalistów próbowały przemienić się w jakiekolwiek zwierzę. Czsami wypadki kończyły się tragicznie. Ale sam Tommy Nyer stwierdził, że przemiana w owady(muchy, chrząszcze, komary itd.) stały się niezbyt ciekawe więc postanowił wymyślić przemianę w małe gryzonie (myszy, szczury, chomiki itd.) udało mu się. Jednak Samuel DeLion chciał być lepszy od swojego dawnego przyjaciela i sięgną po duże zwierzęta takie jak tygrys, lew, gepard, orzeł, żyrafa, krokodyl. Skończyło się to tragicznie, ponieważ zacięta rywalizacja między Samuelem, a Tommy'm doprowadziła ich do śmierci, której mogli uniknąć. Od tego czasu wielu uczonych zmieniało i doskonaliło sztukę przemiany w animaga.


2.4.Jaron Svoray

Profesor Jaron Svoray z Egiptu był wielkim uczonym, skończył studia transmutacji i nauczał w egipskiej szkole. Wynalazł wiele prostszych sposobów na transmutowanie większych przedmiotów, oraz żywe istoty. Udowodnił, że najprościej transmutuje się przedmioty z tego samego tworzywa, czyli np. drewniany stół w drewniane krzesło, metalowy stół w metalowe krzesło niż np. drewniany stół w metalowe krzesło. Mieszanie tworzyw jest bardzo trudne i wymaga ogromnej precyzji, ale oczywiście jest do wykonania. Udowodnił również, że pozornie nietrudno transmutować gryzonia w innego gryzonia, albo płaza w innego płaza, ale oczywiście ssaka w gada jest o wiele, wiele trudniejsze.


2.5.Erla Zwingle

Pani Erla Zwingle zapoczątkowała przemianę człowieka w przedmiot nawet o bardzo małej wielkości bądź o bardzo dużej wielkości nie zależnie od wagi i wzrostu człowieka. Udoskonalając swoją dziedzinę zabiła swego męża przemieniając go w dzbanek do herbaty i niestety nie potrafiła już tego procesu odwrócić. W podobny sposób uśmierciła swoją przyjaciółkę, dwójkę dzieci i swojego ojca (matka uciekła). Po 2 latach wpadła w obsesję sławy i transmutowania wszystkich ludzi jakich mogła. Pewnego razu wybiegła na ulicę wykrzykując nowe zaklęcie i rzucając je na wszystkich, którzy byli tego dnia na ulicy. Niestety ona jak i inni uczeni nie wiedzieli jak ich odczarować. Nie wysłano jej do Azkabanu, lecz do szpitala św. Munga, gdzie stwierdzono, że jest psychicznie chora. Zmarła po 6 latach.


2.6.Marco Farnea

Pan Marco Farnea pochodzący z Brazylii wynalazł bardzo rzadką transmutację. A mianowicie zmieniał istoty żywe w różne przedmioty które zawierały pewne części i czynniki życiowe poprzedniego organizmu np. szczekająca szklanka, latający talerz, gryzący stół, zastawa stołowa która sama chodziła i nabierała to co dana osoba chciała. Czasami było to bardzo przydatne. Marco zdobył wielką sławę i cieszył się wielkim szacunkiem innych czarodziejów. Przeprowadził się do Anglii, gdzie poznał kilku niewłaściwych ludzi (zwanych do dzisiaj Śmierciożercami) i zasilił szeregi Tego-Którego-Imienia-Nie-Wolno-Wypowiadać, niedługo po tym został złapany przez aurorów i umieszczony w Azkabanie gdzie umarł po 3 miesiącach.


ROZDZIAŁ 3 – Zapis transmutacji

3.1. Symbole.
=> to symbol transmutacji (obejmuje wszystkie rodzaje i odłamy)
=|> to symbol transfiguracji
=A> to symbol animizacji
=M> to symbol metamorfomagii
=W> to zamiana wilkołacza

3.2. Przykłady i ćwiczenia.
W razie ilości 1 nie wpisujemy nic
W zapisie WSZYSTKIE słowa rozpoczynamy z wielkiej litery !


Transmutacja
WZÓR: [ilość] [rzecz] => [ilość][rzecz]

Przykłady :
Żółw => Czajnik
9 Kawałków Sznurka => Szparagi


Transfiguracja
WZÓR: [rzecz] : [cecha] =|> [cecha, która zostać zrobiona]
[cecha] = kolor, kształt, zapach, smak itp.

Przykłady :
Banan: Żółty =|>Brązowy
Kartka: Okrągła =|> Kwadratowa
Cytryna: Zielona =|> Okrągła BŁĘDNY ZAPIS!


Animizacja.
WZÓR: [Homo sapiens] =A> [nazwa wyniku animizacji po łacinie]
[nazwa wyniku animizacji po łacinie] = nazwa zwierzęcia, które się animizujemy!
Homo sapiens we wzorze jest NIEZMIENNE !

Przykłady :
Homo sapiens =A> Loxodonte africaine (słoń afrykański)
Homo sapiens =A> Mesocricetus auratus (chomik syryjski)
Panthera leo =A> Canis lupus (wilk szary) BŁĘDNY ZAPIS!


Metamorfomagia.
WZÓR: [Homo sapiens]: [część ciała + cecha przed metamorfomagią] =M> [część ciała + cecha po metamorfomagii ]
Cechy mają być sensowne!
Homo sapiens we wzorze jest NIEZMIENNE!


Przykłady :
Homo sapiens : oczy + zielone =M> oczy + niebieskie
Homo sapiens : nos + mały =M> nos + duży
Homo sapiens : usta + duże =M> oczy + zielone BŁĘDNY ZAPIS!


Zamiana wilkołacza
WZÓR: Homo sapiens =W> Homo lupus
Jest to jedyny zapis!


ROZDZIAŁ 4 - Zaklęcia transmutacyjne

4.1. Podział
a) zwyczajne- wszystkie zaklęcia mające na celu zamianą jednego przedmiotu w drugi, bądź przedmiotów
b) przeciwzaklęcia- mające na celu dysanimizację, cofnięcie skutków zaklęć transmutacyjnych zwyczajnych
c) zaklęcia obronne- zaklęcia wykorzystujące transmutację do obrony własnej

W rozdziale z zakresu ćwiczeń praktycznych poznajemy zaklęcia zwyczajne.


4.2. Przeciwzaklęcia
Jest to ścisła grupa 4 zaklęć. Są to:

Reparifarge - cofa wszystkie skutki transfiguracji.
Reducio - zmniejsza przedmiot do normalnych rozmiarów (niweluje zaklęcie Engorgio)
Finite Incantatem - niweluje działanie WSZYSTKICH zaklęć zwyczajnych (prócz Engorgio)
Homomorfium  - wypowiedzenie tego zaklęcia przez animaga będącego, w tym momencie w stanie animizacji powoduje zamianę w postać ludzką
Torverto Transmutative (tortura transmutacji) - zaklęcie rzucone przez osobę niebędącą w stanie animizacji, na osobę będącą w stanie animizacji. Powoduje bolesną przemianę w człowieka. Przemiana jest bolesna, ponieważ animag przechodzi przez wiele skomplikowanych procesów chemiczno-fizycznych m.in. porażenie prądem, polanie kwasem. To wszystko jest niewidoczne.


4.3. Zaklęcia obronne
Geniuszem tego rodzaju zaklęć jest to, że nie dadzą skutku, jeśli naszym celem będzie atak. Jest to grupa około 3 000 zaklęć. Jest to najdynamiczniej rozwijająca się dziedzina transmutacji, gdyż wiele instytutów pracuje nad udoskonaleniem i wymyśleniem coraz to nowszych zaklęć. W programie nauczania wymagana jest znajomość 4 podstaowych:

Golveranium  - zamiana przeciwnika na 5 sekund w głaz (zaklęcie arcy-trudne)
Dyshaste - spowolnienie przeciwnika o połowę na czas 60 sekund (zaklęcie trudne)
Rkozpep - magiczny gaz pieprzowy (zaklęcie łatwe)
Dysaquamenti - powoduje wycieńczenie przeciwnika (zaklęcie łatwe, ale niebezpieczne)


ROZDZIAŁ 5 - Praktyka Transmutacji

5.1. Transmutacja Jednorzeczowa
- Transmutacja igły w zapałkę - zaklęciem Pinennpa lub Pinepa;
- Transmutacja wykałaczki w igłę - zaklęciem Oowolda;
- Transmutacja łyżki w widelec - zaklęciem Deroplaw;
- Transmutacja pomarańczy w piłkę tenisową - zaklęciem Bmatero;
- Transmutacja ptaka w kielich - zaklęciem Feraverto;
- Transmutacja czajnika w księgę - zaklęcie Pripendo;
- Zamiana żółwia w czajnik - zaklęciem Riruingo;
- Zamiana krzesła w stół - zaklęciem Karambolis;
- Zamiana szafy w grzejnik - zaklęciem Pracidimento;
- Zamiana filiżanki w kociołek cynowy rozmiar 1 - zaklęciem Supraco.
- Zmiana kwiatka róży w tulipana - zaklęciemBelegrunya
- Zmiana bluzki w spodnie - zaklęciemSerlor
- Zmiana kolczyków w pierścionki - zaklęciemAmrodur  
- Zmiana kamyka w guzik - zaklęciemPalantir  
- Zmiana zwierzęcia w misia pluszowego - zaklęciemPosiebulge  
- Zmiana zwierzęcia w szkatułkę - zaklęciem Ringeril
- Zmiana lampy w wazon - zaklęciemCarnesi


5.2. Politransmutacja.
- Transmutacja kawałków sznurka w szparagi - zaklęciem Expresitos;
- Transmutacja liści suchotki gwieździstej w guziki - zaklęciem Antrospis;
- Transmutacja muszelek w serwetki - zaklęciem Inducas;
- Transmutacja śrubek w szpilki - zaklęciem Bespridusz;
- Transmutacja szpilek w pinezki - zaklęciem Zixuno;
- Transmutacja pinezek w ziarna soli - zaklęciem Osterio.
- Zmiana kolczyków w wisiorki - zaklęciem Maranwe
- Zmiana gałązek w pędzle - zaklęciem Coamenel
- Zmiana talerzyków w filiżankiTeleperien
- Zmiana kwiatów w świece - zaklęciem Linwegon
- Zmiana pergaminów w zeszyty - zaklęciem Armeneldur
- Zmiana nasion w pinezki  - zaklęciem Leralonde


5.3. Transmutacja Podwójna.
- Transmutacja pergaminów w piłki tenisowe - zaklęciem Mostruss;
- Transmutacja maskotek w kubki - zaklęciem Stranubi;
- Transmutacja pomidorów w marchewki - zaklęciem Nundu esteria;
- Transmutacja zeszytów w długopisy - zaklęciem Wenda mimble.
- Zmiana 2 zeszytów w 2 długopisy - zaklęciemWenda mimble
- Zmiana 2 pomarańczy w 2 granaty - zaklęciemNapoldel
- Zmiana 2 świec w 2 róże - zaklęciemSilimaure


5.4. Transmutacja Zwiększająca Niemiędzyrzeczowa.
Jest to transmutacja , która zwiększa jedynie rozmiary danej rzeczy. Tą transmutację wykonujemy zaklęciem: ENGORGIO.


5.5. Transmutacja Zwiększająca Międzyrzeczowa.
- Transmutacja maskotki w krzesło - zaklęciem Austteo;
- Transmutacja kałamarza w księgę - zaklęciem Berito;
- Transmutacja szpilki w kubek - zaklęciem Relivio;
- Transmutacja talerzyka w lustro - zaklęciem Aggre aperium;
- Transmutacja serwetki w pozytywkę - zaklęciem Banbando;
- Transmutacja świeczki w krzesło - zaklęciem Armittero.


5.6. Transmutacja Pomnażająca.
- Transmutacja kubka w 2 filiżanki  - zaklęciem Eloyneat ;
- Transmutacja muszelki w 8 szpilki- zaklęciem Alister liviun.
- Zmiana róży w 3 świece - zaklęciemOresergon
- Zmiana muszelki w 10 guzików - zaklęciemFalassion


5.7. Transmutacja scalająca.
- Zaklęcie powodujące zmniejszenie o połowę liczby przedmiotów: Halbeipo;
- Zaklęcie powodujące zmniejszenie liczby przedmiotów czterokrotnie: Vierteleipo  .


5.8. Transmutacja ludzka.
- Zmiana koloru oczu na niebieski (oczy przybierają pierwotną barwę po około godzinie) - zaklęciem Jerbe Vandum;
- Zmiana koloru oczu na zielone - zaklęciem Oculoviridis;
- Zmiana koloru oczu na brązowe - zaklęciem Caerulum;
- Zmiana koloru oczu na fioletowe - zaklęciem Violaceus;
- Zmiana koloru włosów na blond - zaklęciem Flavicapium;
- Zmiana koloru włosów na czerwone - zaklęciem Igniscapiun;
- Zmiana koloru włosów na czarne - zaklęciem Caterius;
- Zmiana koloru włosów na błękitny - zaklęciem Karpesjunk;
- Krótkotrwałe pozbawienie się włosów na rękach, nogach - zaklęciem Hajrum Wastenumr;
- Zmiana kształtu nosa (podczas rzucania zaklęcia należy wyobrazić sobie ostateczny kształt) - zaklęciem Nasus Figurant.


5.8. Transfiguracja
- Zmiana koloru - Flavescens
- Zmiana kształtu - Conferam
- Zmiana kształtu i koloru - Per caerula
Powrót do góry Go down
 

Podręcznik do transmutacji

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

 Similar topics

-
» Podręcznik do transmutacji
» Podręcznik do eliksirów
» Klasa Transmutacji

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Instytut Durmstrang :: Organizacja :: DANE POSTACI :: Fabularne :: Materiały do lekcji-