IndeksFAQSzukajRejestracjaZaloguj

Share | 

Linnéa Algbratt

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
Linnéa Algbratt
Administrator
V klasa

Czystość krwi : 100%
Liczba postów : 79

PisanieTemat: Linnéa Algbratt   Nie 24 Sie - 1:09

Imię/Imiona: Linnéa Katarina
Nazwisko: Algbratt
Czystość krwi: 100%
Data urodzenia: 16.05.1964 (V klasa)
Drużyna: Zemes
Miejsce zamieszkania: Rauma, Finlandia / Sankt Petersburg

OSOBOWOŚĆ
5 VII 1979r. Szpital świętego Kleofasa
Lekarz przyjmujący: Antoni Woronow
Pacjent: Linnéa Katarina Algbratt
Opiekun: (tylko w przypadku nieletnich pacjentów) Maarika Algbratt z domu Zatlers
Doktor Woronow zaprosił Maarikę Algbratt do swojego gabinetu, zaś jej córka została na korytarzu czytając spokojnie Dziennik Wschodni. Kobieta usiadła przy biurku szanowanego medyka, który zajmował się ich całą rodziną od wielu lat.
- W czym mogę pomóc pani Algbratt? – lekarz zaczął spokojnie rozmowę przyglądając się nieco zdenerwowanej czarownicy, która ściskała w dłoniach czarne rękawiczki.
- Chodzi o moją córkę. Dzieje się z nią coś niedobrego, zaczynam się niepokoić…
- Znacznie schudła i zmizerniała od ostatniej wizyty. Kiedy leczyłem jej złamanie wyglądała o wiele lepiej.
– przyznał kobiecie rację kiwając przy tym powoli głową.
- Nie chodzi mi o jej wygląd, a o zachowanie. – przerwała pospiesznie i spojrzała na Woronowa, a jej źrenice znacznie rozszerzyły się. – To już nie jest to samo dziecko.
- Nie rozumiem co pani chce przez to powiedzieć… - Mężczyzna pochylił się nieco nad swoim biurkiem, na którym panował idealny porządek. Oparł ręce na chłodnym blacie i skinął głową czekając aż kobieta wreszcie wydusi z siebie powód dzisiejszej wizyty. W końcu z ust czarownicy popłynęło to co dręczyło kobietę...
- Ona nie ma jeszcze nawet piętnastu lat, a jej zachowanie, czyny... są tak złożone, że czasami zaczynam się w tym gubić! Nie jestem w stanie przewidzieć jak zareaguje w danej sytuacji. W poniedziałek jest tak spokojna i ułożona, przychodzi do mnie, pomaga mi jeśli akurat coś robię, a dzień później wybucha. Jeśli coś idzie nie po jej myśli, wpada w taki szał, że jedyną rzeczą jaka mi pozostaje jest schowanie się. Rozumie mnie pan? Chowam się przed własnym dzieckiem! Nie jestem w stanie nad nią zapanować… - Maarika przerwała szlochając cicho.
- Rozmawiała pani o tym z mężem? Myślę, że pan Jyrki bez problemu wpłynie na córkę skoro…
- Nie!
– kobieta nagle przerwała Woronowowi w połowie wypowiedzi – Jyrki nie wie, że przyszłam z nią do pana. Mówiłam mu, ale on nie widzi problemu z Linnéą i nie może się dowiedzieć, że tu byłyśmy.
- W takim razie nie jestem w stanie pani pomóc. Jeśli naprawdę coś się dzieje, to potrzebna jest pomoc całej rodziny. Poza tym jestem lojalny wobec swoich pacjentów, szczególnie jeśli chodzi o waszą rodzinę, dlatego nie będę działał jeśli pan Algbratt nic o tym nie wie. Przykro mi.
– Antoni podniósł się powoli sugerując tym, że zakończył już rozmowę i oczekuje opuszczenia jego gabinetu. Kobieta wstała rzucając medykowi zabójcze spojrzenie i wyszła bez słowa, trzaskając przy tym drzwiami. Złapała swoją córkę za ramię, która patrzyła na nią ze stoickim spokojem i udały się w stronę wyjścia. W tym samym czasie Antoni zasiadł przy biurku, naskrobał coś na niewielkim zwoju pergaminu i pośpiesznie wysłał sowę.
Maarika zdawała sobie sprawę z tego, iż Woronow odmówi jej pomocy. Z resztą czego ona oczekiwała? Przecież Linnéa nie zwariowała. Dziewczyna po prostu zaczęła stawać się dokładnie taka sama jak jej ojciec. Kiedy potrzebowała, potrafiła być miła i uprzejma, ale kiedy coś jej się nie podobało, wpadała w szał. Niekiedy niszcząc przy tym zastawę kuchenną, czy drogie meble. Kobieta twierdziła, że mała jest niestabilna. Nie wiedziała czym to było spowodowane, ale bała się. Bała się, że jej mała córeczka stanie się taka jak jej mąż.

1981 rok, zaraz rozpocznie się nowy rok szkolny. Jeszcze trzy lata i Linnéa zakończy swoją edukację w Durmstrangu. Od feralnej wizyty w szpitalu świętego Kleofasa dziewczyna spoważniała. Co prawa obawy jej matki były uzasadnione, co gorsza, sprawdziły się. Kim w takim razie stała się tamta trzynastolatka? Na pozór spokojna i opanowana – tak postrzegają ją nieznajomi. W rzeczywistości dziewczyna wykorzystuje swoją umiejętność udawania zrównoważonej, ponieważ nienawidzi pokazywać swoich słabości ludziom. Dosłownie garstka osób widziała może kilka razy młodą Algbratt, kiedy nie potrafiła sobie z czymś poradzić. Wszystko uchodzi z niej kiedy zostaje sama. W dalszym ciągu rozładowuje swoje frustracje na różnych przedmiotach, które rozsypują się w mgnieniu oka. Nienawidzi przegrywać, przez co często mści się na innych ludziach. Linnéa jest podstępna i wrobi wszystko, aby osiągnąć postawiony sobie cel. Pomimo swojej wybuchowości, nad którą ostatnio znów przestaje panować, zawsze skrupulatnie opracowuje swój plan działania. Algbratt jest inteligentna, ale w szkole przywiązuje wagę tylko do przedmiotów, które, jak twierdzi, przydadzą jej się w przyszłości. Dziewczyna nie kryje tego z jakiej rodziny pochodzi, bo przecież nazywa się Algbratt. Często zaś rzuca docinki w stronę tych, których krew nie jest krystalicznie czysta. Pomimo tego, iż jest bardzo sprytną i przebiegłą czarownicą, to oczywiście ceni sobie przyjaźń. Co prawda zawsze gdzieś świeci jej się ostrzegawcze światło, żeby była czujna względem innych, ale jeśli widzi, że komuś na niej zależy, to po dłuższej znajomości będzie w stanie sporo poświęcić dla drugiej osoby.

PREZENCJA
Starszy brat zawsze wyzywał Linnéę od knypków, ponieważ nie odziedziczyła tak jak on wzrostu po ojcu, lecz po matce. Dobrze, że jakiś mądry człowiek wymyślił buty, dzięki którym dziewczyna może być nieco wyższa i nieskromnie mówiąc, przyciąga spojrzenia przeciwnej płci. Jasnobrązowe loki często wpadają w ładny odcień rudego, dlatego ciężko stwierdzić jakiego koloru tak naprawdę są włosy sięgające za łopatki. Algbratt jest nieco za chuda jak na swój wzrost, ale jej to nie przeszkadza, ba, dziewczyna uważa, że dzięki takiej sylwetce jest zwinniejsza. Kształtne, duże usta, często pomalowane szminką wydymają się zawsze podczas pracy. Co prawda nikt nawet nie zwrócił jej do tej pory uwagi, iż siedzi z otwartą buzią w bibliotece nad księgami rozwiązując prace domowe. Kolejny ważny element. Linnéa zawsze ma wokół siebie porządek. Często segreguje prace, które musi zrobić. Te mniej ważne układa na rogu biurka, a te istotniejsze na środku. W chwilach zwątpienia, strachu, czy też smutku ciemne oczy młodej czarownicy zaczynają się szklić jakby zanosiła się do płaczu, co bardzo ją denerwuje, ponieważ najczęściej słyszy wtedy marne i nic nieznaczące pocieszenie, które jest niepotrzebne. Porusza się w gracją, ale każdy stawiany przez nią krok jest również dowodem na to, iż jest zdecydowaną czarownicą i nie warto wchodzić z nią na wojenną ścieżkę.
Dziewczyna posiada niewielką bliznę na skroni, którą zdobyła podczas zabawy z bratem, kiedy miała sześć lat.

GENEALOGIA
Co tu dużo kryć, fińska rodzina Algbratt’ów cieszy się powodzeniem. Często spotykają się na wystawnych kolacjach z innymi arystokratycznymi rodami, kiedy to załatwiane są bieżące interesy między głowami rodzin, a każdy gra tak, aby najlepiej na tym wyjść. Taki świat. Skupmy się jednak na najbliższej rodzinie Linnéi.

• Jyrki Algbratt - ojciec. Szanowany czarodziej przed pięćdziesiątką. Jest pracownikiem Departamentu Tajemnic Ministerstwa Magii w Sankt Petersburgu. Jest zdania, iż w świecie, w którym żyją rozpanoszyło się zbyt wielu czarodziejów brudnej krwi, co jest zniewagą dla takich jak on, dlatego w pełni popiera myślenie Tego-Którego-Imienia-Nie-Wolno-Wymawiać. Rygorystyczny i despotyczny. Nigdy nie okazywał swoim dzieciom ani nadto miłości – jest to jedna z większych wad każdego członka tej rodziny. Co prawda traktuje swoja córkę nieco inaczej, ponieważ widzi w niej potencjał na bardzo zdolną  czarownicę. Nie znosi sprzeciwu, dlatego oczekuje zarówno od swojego syna jak i od córki posłuszeństwa. Niektórzy starzy znajomi do tej pory posądzają go o jakieś tajne działania, ale ostatnimi czasy cała sprawa jakoś przycichła.

• Maarika Algbratt - matka. Czterdziestopięcioletnia Estonka, która bardzo szybko wyszła za mąż za Algbratta – kiedyś czarującego arystokratę. Uczciwa i pracowita kobieta. Po urodzeniu dzieci nie miała już nic do powiedzenia w domu. Jej mąż uważał, iż miejsce kobiety jest w domu. Obecnie kobieta mieszka w swojej rodzinnej miejscowości w Estonii i nie utrzymuje kontaktu w rodziną.

• Niko Algbratt - starszy brat. Najlepszy przyjaciel Linnéi. Mówią sobie dosłownie wszystko. Zawsze trzymali się razem. Chłopak ma dwadzieścia jeden lat i kształci się na magomedyka. Tego oczekiwał od niego ojciec, a szczerze powiedziawszy on sam zawsze interesował się medycyną, więc wszystko ładnie ułożyło się chłopakowi w całość. Tak jak cała rodzina, nie kryje swoich poglądów, które mogą wydawać się narzucone przez ojca, aczkolwiek wychował się w takich przekonaniach i ciężko jest już zmienić jego zdanie na ten temat.

HISTORIA POSTACI

• 1964: Pewnej pięknej, deszczowej październikowej nocy narodziła się cudowna, mała istotka. Mała Linnéa skradła serca całej rodziny. Algbratt’owie mieszkali w dużej, rodzinnej posiadłości w fińskiej Raumie. Szczęśliwie wychowywali dwójkę swoich dzieci i przygotowywali pociechy do rozpoczęcia nauki w Durmstrangu. Jak w każdej historii zwykła sielanka musiała ustąpić szarej rzeczywistości…

• 1977: Rozpoczęcie nauki w Durmstrangu. Dumni rodzice zawieźli swoją córkę pod samą bramę szkoły. Linnéa cieszyła się, że zacznie nowy rozdział w swoim życiu, pozna kogoś ciekawego, a przede wszystkim będzie mogła znowu spędzić więcej czasu ze starszym bratem, w którym zawsze miała oparcie, tak jak on u niej. Wreszcie nadeszła Noc Przydziału, podczas której dziewczyna musiała pokazać się z jak najlepszej strony. Niko zapewniał ją, że nie ma się czego obawiać, bo zasługuje na miejsce w domu Gaisy. Sprawy potoczyły się jednak inaczej. O północy Algbratt otworzyła kopertę z docelowym miejscem swojej wędrówki, którą rozpoczęła od razu po przeczytaniu listu. Niko uczył ją zaklęć, które sam opanowywał podczas nauki w Durmstrangu, a ona jeszcze siedziała w domu z matką. Dzięki swojemu sprytowi została zauważona przez Komanderów Zemes. Linnéa jak to ma w zwyczaju, podczas biegu do określonego celu wykorzystała jednego ze swoich zbyt ufnych towarzyszy i dotarła na czas. Tak trafiła do Erklingów.

• 1979: Zaraz po powrocie z Gdańska, kiedy matka zaciągnęła ją do szpitala świętego Kleofasa, gdzie nawet doktor Woronow nie zaprosił jej do swojego gabinetu, wybuchła wielka afera w domu. Kiedy weszła razem z rodzicielką do domu, ojciec siedział w salonie z małym zwojem papieru w dłoni. „Własne dziecko… Podejrzewać o chorobę psychiczną” – tylko tyle Linnéa usłyszała z całej kłótni, która trwała zaledwie dziewięć minut. Jyrki kazał jej iść na górę i nie wychodzić dopóki jej nie pozwoli. Mężczyzna wyrzucił swoją żonę z domu. Wszystkiemu przyglądał się Niko. Dziewczyna do tej pory skrywa gdzieś głęboko żal do brata, że nie zatrzymał matki, ale nigdy tego nie powiedziała. Ojciec zabronił dzieciom kontaktować się z Maariką. Tak oto Linnéa, jako jedyna kobieta została na posterunku.

• 1980: Jyrki pod dużym narzutem pracy zmuszony był kupić mieszkanie w Sankt Petersburgu. Rodzina pomieszkuje to w Finlandii, to w nowym trzypokojowym mieszkaniu spotykając się bardzo często na rodzinnych kolacjach. Tak spokojnie toczy się życie Algbratt’ów.

STATYSTYKI

• A)  Obowiązkowe
    > Zaklęcia  i uroki - 36/100
    > Czarna  Magia - 35/100
    > Obrona przed czarną magią - 30/100
    > Ziołolecznictwo - 24/100
    > Eliksiry - 30/100
    > Transmutacja - 30/100
    > Sprawność  fizyczna - 30/100
    > Historia Magii - 17/100

B)  Dodatkowe
    > Numerologia - 0/100 (dozwolone od III klasy)
    > Starożytne runy - 0/100 (dozwolone od III klasy)
    > Astronomia - 26/100 (dozwolone od III klasy)
    > Opieka nad magicznymi stworzeniami - 0/100 (dozwolone od III klasy)
    > Oklumencja - 0/100 (dozwolone od VI klasy)
    > Leglimencja - 0/100 (dozwolone od VI klasy)
    > Quidditch  - 37/100
    > Znajomość  zamku  - 55/100
    > Genetyka - 0/100

Wybrany wizerunek: Holland Roden

Ostatnio zmieniony przez Linnéa Algbratt dnia Nie 7 Wrz - 8:31, w całości zmieniany 4 razy
Powrót do góry Go down
Evelin Farkas
Administrator
V klasa

Czystość krwi : 75%
Liczba postów : 13

PisanieTemat: Re: Linnéa Algbratt   Sro 27 Sie - 17:21

Powrót do góry Go down

Linnéa Algbratt

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1